Byť kráľovnou plesu nie je žiadny problém

Plesová sezóna je už v plnom prúde. Veríme, že aj vy jeden z víkendov od Troch kráľov po Popolcovú stredu využijete na plesanie. Ak ste sa ešte nerozhodli, aké šaty si vyberiete, tento článok je pre vás ako ušitý na mieru.

Ak sa chystáte na honosný ples, rozhodne zvoľte dlhé večerné šaty. Ak naopak je večierok iba plesom inšpirovaný alebo nemá vyslovene predpísaný dress code, kľudne môžete zvoliť šaty kratšieho strihu ako napríklad tieto puzdrové šaty.

Priliehavé šaty s dlhým rukávom, výstrihom a zipsom na zadnej strane, červenéobr. 1 Priliehavé šaty s dlhým rukávom, výstrihom a zipsom na zadnej strane, červené

Strih šiat je veľmi dôležitý. Na výber je ich veľmi veľa, ale nezabúdajte, že vám musí sadnúť. Túto plesovú sezónu sa na popredné priečky dostal odhalený chrbát, ktorý pôsobí na šatách sexi, ale nie vyzývavo. K takýmto šatám sa veľmi hodí vypnutý drdol alebo vlasy učesané na bok, aby vynikol váš chrbát.
Ďalší trend, ktorý môžete využiť sú špagetové ramienka. Šaty pôsobia jednoducho, ale zároveň rafinovane a vy v nich budete neodolateľná. Ak k týmto šatám skombinujete výraznejší make up a nedbalo rozpustené vlasy, sme si viac než istý, že sa stanete kráľovnou plesu!

Večerné, čierno-zlaté šaty na ramienkaobr. 2 Večerné, čierno-zlaté šaty na ramienka

Možno práve teraz sa pýtate, aké farby sú vhodné na plesovú róbu? Samozrejme, čiernoubielou farbou nič nepokazíte, ale možno práve tento rok je ten správny čas na nové farby. Jemná ružová, bledomodrá alebo tyrkysová sa hodia skôr mladším ženám. Pre zrelšie dámy sú skvelou voľbou luxusné odtiene jemných farieb ako je strieborná, nevtieravá zlatistá, ale aj klasické farby volené citom ako napríklad červená, či modrá.

Svetlomodré dámske priceznovské šaty

obr. 3 Svetlomodré dámske priceznovské šaty

Ak sa chystáte na večierok alebo skôr párty, kde nie je podmienkou si obliecť dlhú plesovú róbu, dobrou voľbou je, ak si vyberiete šaty, v ktorých smelo ukážete vaše nôžky. Jedinečná voľba sú šaty s nazberkanými sukňami, ktoré dokážu zakryť nedostatky alebo jednoduché rovné strihy, ktoré dokonalo zvýraznia vašu líniu tela. Odporúčame čierne puzdrové šaty v kombinácií s vysokými podpätkami a výrazným make upom.

Čierne elegantné šaty so zirkónmiobr. 4 Čierne elegantné šaty so zirkónmi

A teraz dámy si už len vyberte ples, na ktorom chcete zažiariť, využite naše rady v obliekaní a buďte za neodolateľnú kráľovnú plesu!

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December