Jeseň ako obdobie mnoho ľudí vníma ako pochmúrne obdobie ochladzovania počasia. Áno, na jeseň teploty klesajú a lístie padá rýchlejšie ako inokedy, no je to aj čas otvárania plesových sál, bálov a stužkových.

Na každý ples či stužkovú je potrebné sa dobre pripraviť. Pripravujú sa aj muži krásnymi smokingami, naleštenými topánkami či zladenými kravatami, ale čo si budeme rozprávať, aj tie im vyberáme my, ženy. Róbu ženy a celkový outfit je predsa len trocha zložitejšie vybrať a nakombinovať. O tom by každá žena či slečna vedela rozprávať.

Plesové šaty, spoločenské šaty, šaty na bál či šaty na stužkovú sú základom celého stylingu na tento významný večer. Nie sú však jediným krokom k úspechu. Je potrebné správne dokombinovať doplnky, topánky, make up či vlasy. Aj napriek tomu treba povedať, že večerné šaty sú alfou a omegou. Všetko ostatné musí podliehať tomu, čo má dáma na sebe a preto výber šiat netreba nechať na náhodu.

Večerné šaty

Hoci to na prvý pohľad pre mladé študentky, maturantky, ktoré ešte také šaty nevyberali vyzerá zložito, stačí dodržať tri základne zásady a zažiari každá. Prvou je aby sa dáma, slečna cítila v šatách pohodlne. Tie skúsenejšie by vedeli o tom rozprávať, aké je to ťažké zabaviť sa na plese či stužkovej keď vás nepríjemne šaty obťahujú, vyskakujú na nesprávnom mieste alebo sa vám ťažko dýcha. Druhým zásadným pravidlom je zostať sama sebou a nevyberať romantické dlhé šaty s vlečkou keď ste tak trochu rebelka a počas zábavy budete skákať o sto šesť. No a tretím pravidlom je neprehliadať ani svoje prednosti či "neprednosti".Dlhé alebo krátke šaty? To je najčastejšia otázka pri výbere spoločenských šiat. Tu nám občas pomôžu pravidla dresscodu. Formálne príležitosti ako je ples či bál si vyžadujú šaty dlhších strihov. Tie kratšie šaty nazvané aj koktejlové šaty sú viac univerzálnejšie. Kde by sme zaradili stužkovú slávnosť? V praxi môžeme povedať, že je to významná ceremónia, kde môžu byť aj dlhé šaty, no keďže ide o mladé dievčatá, častokrát aj bez partnerov a s bujarou zábavou do rána, je úplne v poriadku, keď si oblečú aj tie koktejlky.

Šaty na stužkovú

V prípade stužkových slávností má teda každá mladá dáma možnosť výberu v dĺžke šiat a môže si vybrať šaty, ktoré jej najviac oku ulahodia a hodia sa postave. Vysoké modelkovské typy môžu nechať vyniknúť dlhé nohy v krátkych šatách, kým dievčatám s nejakým tým kilom navyše sa odporúčajú tie dlhšie. Z hľadiska rozpočtu a využitia šiat je dôležité podotknúť, že tie kratšie majú prijateľnejšiu cenu a dámy ich môžu využiť na oveľa viac príležitostí ako tie dlhé. My by sme určite odporúčali vyberať šaty, ktoré sa študentke páčia, sedia jej postave a vie ich využiť viackrát. Maminy maturantiek môžu taktiež dobrým výberom šiat vyzerať krásne nielen jeden večer na slávnosti, ale aj napríklad na večeri s manželom vo večerných šatách.

Výber je v každom prípade len na vás, tak vyberajte na www.FASARDIofficial.sk zo širokej ponuky večerných šiat, spoločenských šiat a šiat na každý deň.

Hlavne nechajte vyniknúť to, čo je na vás krásne!